logo2006.gif
ylakuva2008naiset2.jpg
blank
 
Puma ja Pesäkarhut tekivät kolmivuotisen jatkosopimuksen
 
Kolmatta vuotta Pesäkarhujen merkittävänä yhteistyökumppanina toimiva Puma Finland jatkaa yhteistyötään Pesäkarhujen kanssa myös tämän kauden jälkeen.
 
Pesäkarhut ja Puma solmivat keskiviikkona 24.3.10 uuden yhteistyösopimuksen. Myös uusi sopimus on pituudeltaan kolmivuotinen ja se päättyy vuoden 2013 lopussa. Kolmikantaisessa yhteistyösopimuksessa tärkeänä osapuolena on myös Intersport Pori.
 
"Koko seuran yhtenäisyyden ja julkikuvan kannalta tämä Puma-sopimus on todella upea juttu. Olemme jo nyt saaneet yhtenäistettyä seuramme ilmettä
merkittävästi tämän menossa olevan kolmivuotiskauden aikana. Ensi vuoden alusta alkava uusi kolmivuotinen sopimus tulee syventämään ja monipuolistamaan Pesäkarhujen yhtenäistä Puma-pukeutumista ja muidenkin Puma-varusteiden käyttöä. Olemme erittäin iloisia siitä, että Puman ja Intersportin kaltaiset kansainvälisestikin tunnetut brändit luottavat Pesäkarhuihin yhteistyökumppanina", Pesäkarhujen urheilutoimenjohtaja Petri Kaijansinkko toteaa.

 

 

 
Su 5.9. klo 17.00
 
Pesäkarhut - Jyväskylä
 
1. loppuottelu
 
Liput:
Aikuiset 12 e
Lapset, eläkeläiset,
opiskelijat, varus-
miehet 5 e
Perhe 24 e
 

 
Edellinen ottelu
 
Pori - Lappeenranta
 
2 - 0  (7-0, 6-1)
 
Voitot: 3-0
 

 
Porissa pelattavat
loppuottelut:
 
Su 5.9. klo 17.00
 
La 18.9. klo 15.30
 
(Tarvittaessa)
La 25.9. klo 13.30
 
 

 

blankblank
© 2005-2010 PESÄKARHUT RY  - Palvelun toteutus Trival Oy